Aktualności

  ZAPRASZAMY 
   
Na kurs  Obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem
podnoszenia z wyłączeniem wózków, z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą
podnoszoną wraz z ładunkiem
kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz kończy się egzaminem  zewnętrznym przed Komisją Urzędu
Dozoru Technicznego.
 

Kurs ma na celu przyuczenie uczestników do bezpiecznego manewrowania i obsługi wózka jezdniowego z napędem silnikowym oraz wymiany i obsługi butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia oraz przygotowanie teoretyczne i praktyczne do zdania egzaminu państwowego.


Najbliższy termin kursu: 23–29 maj 2024r.


Kurs
wychowawcy wypoczynku
kolonijnego



Udział w kursie na wychowawcę kolonijnego jest jednoznaczny z pozyskaniem uprawnień zgodnych z panującym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Najbliższy termin kursu: 20 maj 2024 godzina 10.00



  na kurs PEDAGOGICZNY DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU,
pracodawców i inne osoby, które chciałyby uzyskać uprawnienia pedagogiczne instruktora praktycznej nauki zawodu

  • Kurs jest zorganizowany zgodnie z wymogami określonymi w § 10 ust. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 sierpnia 2017r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz.U.z 2017r., poz.1644 )oraz § 22  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych( Dz.U. z 2017r. poz. 1632)

  • PROGRAM KURSU zatwierdzony w dniu 22 maja 2020 r. przez Śląskiego Kuratora Oświaty WE-KZ.5633.1.7.2020

  • PLANOWANY TERMIN KURSU:

Czerwiec 2024 r.; pierwszy zjazd - 17.06.2024 r.

  • ORGANIZACJA ZAJĘĆ: 48 godz.
8 dni (po 6 godzin dziennie) –od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 do 20:45 (z 15 minutową przerwą)



  • Uprawnienia SEP

Dla osób zatrudnionych na stanowiskach: konserwator, palacz, elektryk i innych

Informacje dotyczące organizacji szkolenia:
Kurs trwa jeden dzień (około 5, 6 godzin). Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach porannych i popołudniowych. Program szkolenia dopasowywany jest do umiejętności i wiedzy osób uczestniczących w szkoleniu. Szkolenie kończy się Egzaminem Państwowym przeprowadzonym przez Egzaminatorów ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Po zdanym pozytywnie egzaminie uprawnienia są do odbioru w ciągu II tygodni( uprawnienia są ważne 5 lat ).  .

Terminy kursów:  26.04.2024, 30.04.2024, 10.05.2024, 27.05.2024

Podczas szkolenia istnieje możliwość uzyskania więcej niż jedno uprawnienie w promocyjnej cenie. Oferta cenowa przygotowana jest indywidualnie według potrzeb Klienta.  

Szkolenie prowadzone jest przez wykładowców posiadających wieloletnie doświadczenie, niezbędną wiedzę związaną z elektryką oraz uprawnienia pedagogiczne.

  • G1 Kursy elektryczne
Szkolenie jest przeznaczone dla osób zajmujących się eksploatacją lub/i dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetyczne w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu oraz kontrolno-pomiarowym, dla urządzeń wytwarzających, przetwarzające, przesyłające i zużywające energie elektryczną oraz inne urządzenia elektroenergetyczne.

  • G2 Kursy energetyczne/cieplne
Szkolenie jest przeznaczone dla osób zajmujących się eksploatacją lub/i dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu oraz kontrolno-pomiarowym, dla urządzeń wytwarzających, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzenia energetyczne.

  • G3 Kursy gazowe
Szkolenie jest przeznaczone dla osób zajmujących się eksploatacją lub/i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu oraz kontrolno-pomiarowym, dla urządzeń wytwarzających, przetwarzające, przesyłające i zużywające gaz oraz inne urządzenia, instalacje i sieci gazowe.



  • Szkolenie z pierwszej pomocy
Najbliższy termin kursu:  16 i 29 maj 2024 r.
Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.

Według założeń osoba, która ukończyła kurs powinna umieć prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia:
  • prawidłowo ocenić sytuację,
  • skutecznie wezwać pomoc,
  • samodzielnie stosować podstawowe zabiegi ratujące życie (standard BLS).
  • Poruszane są także aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy w Polsce